language

ورود به سیستم

بازیابی کلمه عبور

بازگشت

استاندار قم: همه نهادها در جمع آوری مستند تاریخی قم همکاری کنند

سید مهدی صادقی در جلسه ستاد برگزاری چهارمین دوره استانی کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران اظهار داشت: همه باید از حامیان فرهنگ شناس قم پشتیبانی کنند تا با غنای بیشتری بتوان تاریخ استان قم را تهیه کرد و با استفاده از معماری گذشتگان و حفظ تمدن برای معماری و شهرسازی استان پایه ریزی کرد.

وی افزود: استان قم ام القرای جهان اسلام است که دارای سابقه فرهنگی و تاریخی بسیاری است از این رو یکی از شاخصه های فرهنگ مردمان، روند تاریخی است که باید برای نسل جوان حفظ و معرفی شود.

وی با اشاره به این که دانشگاه ها و نهادهای فرهنگی با کارهای پژوهشی به معرفی قم بپردازند گفت: می توان از ظرفیت این نهادها و هدایت کردن پایان نامه ها و فعالیت های پژوهشی، کار تحقیقاتی جامعی را در حوزه تاریخ استان قم انجام داد.

صادقی ادامه داد: باید کارهای تحقیقاتی به گونه ای صورت بگیرد تا بتوان کارهای کاربردی خوبی در حوزه معماری و شهرسازی استان اجرایی کرد.

وی با بیان این که برگزاری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی اقدام مناسبی در معرفی ظرفیت های تاریخی استان قم است گفت: تاریخ این استان آن گونه که شایسته است دیده نشده، از این رو باید دستاوردهای جامعی از برگزاری این کنگره به دست بیاید.

چهارمین کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی ایران، 30 دی ماه سال جاری در تالار مرکزی شهر قم برگزار می شود